Moje zainteresowanie filmowaniem i edycją wideo sięga lat 90-tych ubiegłego wieku, kiedy to byłem jeszcze nastolatkiem. Wtedy też od czasu do czasu filmowałem wesela lub inne uroczystości znajomych. W ferie zimowe roku 1993 wraz z przyjaciółmi stworzyliśmy film Fire Shots 2. Rozwój procesorów komputerowych, a w szczególności pojawienie się serii Intel Core i7 w pierwszej dekadzie XXI wieku pozwoliło na zainteresowanie się wideofilmowaniem w celach zawodowych. I tak, w lutym 2011 wziąłem udział w konkursie organizowanym przez Urząd Pracy w Sosnowcu na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. W tym celu musiałem między innymi wypełnić testy psychologiczne badające zainteresowania i preferencje zawodowe oraz przygotować analizę SWOT. Ostatecznie w kwietniu 2011 roku otrzymałem dotację na rozpoczęcie działalności swej firmy, więc w następnym miesiącu ją zarejestrowałem. Ze środków pozyskanych z dotacji zakupiłem kamerę Full HD z akcesoriami. Wcześniej kupiłem kartę wideo do komputera przechwytującą materiał ze źródeł analogowych (kasety wideo VHS, VHS-C, S-VHS, Video8, Hi8 itp.), w celu kopiowania ich na płyty DVD.

Otwierając firmę zadbałem o reklamę, samodzielnie wykonując firmową stronę internetową www.artekfilm.pl, ulotki reklamowe, wizytówki, koperty firmowe, torby ekologiczne oraz umieszczając ogłoszenia w wielu miejscach w Internecie. Co roku wystawiam się na Targach Ślubnych w Katowicach, gdzie narzeczeni odwiedzając moje stoisko mogą zadać szczegółowe pytania związane z filmowaniem ślubów oraz zarezerwować usługę. Firma moja pozwala mi realizować swe pasje i spełniać się jako perfekcjonista także w tej dziedznie moich zainteresowań.
Tutaj zamieściłem kilka wykonanych przeze mnie przykładowych filmów - więcej znajduje się na mojej stronie firmowej oraz na moim kanale w serwisie YouTube.