Electrolux
1 czerwca 2007 rozpocząłem pracę w potężnej szwedzkiej firmie w jej oddziale w Krakowie - Transactional Shared Service Center, podpisując umowę jeszcze 27 kwietnia.
W ten sposób kontynuowałem rozwój w kierunku IBM iSeries, ucząc się administrowania niemałą aplikacją zarządzającą logityką LPS/WMS - Load Planning System/Warehouse Management System, stworzoną i rozwijaną przez informatyków Electrolux IT na potrzeby wielu krajów w Europie, w których Electrolux posiada swoje fabryki i magazyny.

Pierwszy raz przyszło mi wykonywać pracę na tzw. open space - wygląda to tak, że praktycznie całe piętro to jedna otwarta przestrzeń, na której znajdują się boksy dla każdego pracownika, czyli biurko ze ściankami z trzech stron, pozwalającymi skoncentrować się na swej pracy. Jak każdy nowy pracownik tej firmy otrzymałem nowego laptopa firmy Lenovo do osobistego użytku w celach służbowych, co przytrafiło mi się po raz pierwszy w mojej karierze zawodowej.
Pracując w Electrolux odwiedziłem w delegacji stolicę Szwecji Sztokholm i stolicę Irlandii Dublin, gdzie wcześniej nie byłem. Zwiedziłem także fabrykę suszarek firmy Electrolux w Siewierzu. W czerwcu uczestniczyłem w szkoleniu Websphere MQ System Administration zorganizowanym przez IBM.
Spotkałem w tej firmie kilku sprytnych ludzi jak np. Ake, James, David, Rafelina, Mikael, Bartosz, Michał, Szymon, Marek i Piotr.