Comarch
Jesienią 2005 roku postanowiłem, że będę kontynuował rozwój w kierunku IBM AS/400 odpowiadając na szereg ofert pracy związanych z tą dziedziną wiedzy. Jedną z firm, która zaprosiła mnie na rozmowę była potężna firma COMARCH z siedzibą w Krakowie z oddziałami w Polsce i na świecie. Właścicielem i założycielem firmy jest profesor AGH Janusz Filipiak. Wystarczyło jedno spotkanie i podpisałem umowę o pracę na stanowisku Inżynier Systemowy w oddziale firmy w Warszawie.

Od tego momentu w warszawskim Centrum Danych administrowałem głównie serwerami AS/400 dla banku oraz firmy motoryzacyjnej, jak też innymi platformami z zainstalowanymi różnymi dystrybucjami systemu operacyjnego Linux. Obsługiwałem bieżące zgłoszenia serwisowe w systemie RT, jak też zapewniałem telefoniczną obsługę klientów. Byłem kierownikiem 2 projektów. Wykonywałem miesięczne raporty dostępności usług dla trzech klientów firmy. W sierpniu 2006 roku otrzymałem dodatkową funkcję - Administratora Centrum Danych. Od tego momentu opiekowałem się wszystkimi urządzeniami zainstalowanymi w Centrum Danych (energia, klimatyzacja, system gaszenia), które zapewniają ciągłość działania projektom. Byłem odpowiedzialny za te urządzenia, zapewniałem ład organizacyjny w tej komórce firmy, współpracowałem z podwykonawcami. Byłem twórcą dokumentacji warszawskiego Centrum Danych, którą stworzyłem wykorzystując technologię Wiki. Uczestniczyłem we wdrożeniach nowych projektów w ministerstwach, korporacjach finansowych itp. Pracując w biurze COMARCH w Warszawie poznałem kilka sprytnych osób jak np. Daphne, Ivo, Dawid, Marcin, Paweł, Krzysztof i Dariusz. Zimą 2006/2007 zorganizowaliśmy sobie turniej ręcznych piłkarzyków stołowych (ang. fuseball) - w finale spotkałem się z Darkiem, wygrywałem 9:2, a to jednak Darek wygrał turniej pokonując mnie ostatecznie 10:9.
Nieprzyjemne relacje w biurze, których z pewnością powstydziliby się uczniowie szkoły podstawowej spowodował, że pracując równolegle rozglądałem się za lepszym pracodawcą i ostatecznie wiosną 2007 opuściłem firmę COMARCH S.A.