ARTek FILM

Moje przykładowe filmy 

Marlena i Marcin - zwiastun weselny
Zwiastun weselny zawiera najważniejsze chwile z uroczystości ślubnej, przygotowany został w sposób dynamiczny.


 


Plener Kasi i Sławka
Plener ślubny Kasi i Sławka zrealizowany na malowniczych terenach jednej z małopolskich wsi.


 


Justyna i Radek
Film "Justyna i Radek" zawiera kilka chwil ze ślubu na małopolskiej wsi, więc nie mogło na nim zabraknąć oryginalnej bramy (zastawy) oraz samochodu terenowego.


 


Koncert Muzyki Filmowej w Herbaciarni Filiżanka
Film przedstawia krótką relację z muzycznego wydarzenia, jakie odbywa się w Herbaciarni Filiżanka w Sosnowcu.


 


Marzena i Michał - skrót ze ślubu cywilnego
Film "Marzena i Michał" jest podsumowaniem reportażu weselnego, zawiera najważniejsze momenty z wydarzeń w dniu ślubu. Film ten może pełnić zarówno rolę krótkiej zapowiedzi filmu, jak też może być umieszczony na końcu reportażu weselnego jako podsumowanie najważniejszych chwil tego uroczystego dnia.


 


Kasia i Sławek - skrót z dnia ślubu
Film ten jest podsumowaniem reportażu weselnego, zawiera najważniejsze momenty z wydarzeń w dniu ślubu. Całość oprawiona jest nastrojową muzyką z wmontowanym fragmentem wypowiedzi papieża Jana Pawła II na temat miłości, małżeństwa i rodziny. Film ten może pełnić zarówno rolę krótkiej prezentacji/zapowiedzi filmu, jak też może być umieszczony na końcu reportażu weselnego jako podsumowanie najważniejszych chwil tego uroczystego dnia.


 


Podziękowanie dla rodziców
Film przedstawia podziękowanie dla rodziców od Pary Młodej zrealizowane w nieco nietypowy sposób.


 


Plener Karoliny i Damiana
Plener ślubny Karoliny i Damiana zrealizowany w zagłębiowskim Parku Leśna.


 


Dziewczyna
Film prezentuje dziewczynę zbierającą polne kwiaty w niedużej polskiej wiosce.


 


Wianek
Film przedstawia dziewczynę, która na malowniczej polskiej łące zbiera polne kwiaty i plecie z nich wianek.


 


Gołąb - część 1
O godz. 7.30 rano dnia 22 maja 2013 roku na parkingu, pod samochodem mojej dziewczyny, zauważyliśmy gołębia całego w ropie. Postanowiliśmy mu pomóc i zabraliśmy go do weterynarza od dzikiego ptactwa. Doradził on wytrzeć go całego ręcznikami papierowymi, następnie ręczniki papierowe natrzeć oliwą i w dalszym ciągu próbować zetrzeć z gołębia ropę, a na koniec wykąpać go w ciepłej wodzie i szarym mydle. Weterynarz zastrzegł, że ptak może nie przeżyć tych operacji.
Film ten przedstawia czwartą z kolei kąpiel gołębia, którego upierzenie wygląda coraz lepiej. Po pierwszej wanna była cała czarna. Przy każdej kąpieli ściągamy z niego kolejną partię ropy. Karmimy go pszenicą ze sklepu zoologicznego, dostaje też węgiel przeciwko zatruciu związkami toksycznymi. Zakupiliśmy w Internecie także płyn odtłuszczający Dishmate firmy Earth Friendly Products, który jest wykorzystywany przez organizacje ekologiczne do czyszczenia ptactwa zabrudzonego na skutek katastrof ekologicznych jak np. wyciek ropy z tankowca.
Cały czas mamy nadzieję, że gołąb będzie latał i wróci do życia w przyrodzie.


 


Gołąb - część 2
Film jest kontynuacją części pierwszej i przedstawia dalsze losy gołębia, którego rankiem 22 maja 2013 roku znaleźliśmy całego zalanego w ropie i wraz z moją dziewczyną postanowiliśmy mu pomóc.
Po tym gdy gołąb sam wyfrunął z pudełka, w którym go trzymaliśmy, i następnie podfrunął na ławę, na parapet i na komodę, wiedzieliśmy już, że wszystko będzie dobrze. Postanowiliśmy, że szósta kąpiel będzie ostatnią, a następny cały dzień gołąb będzie miał swobodę poruszając się po całym pokoju, aby nabrał pewności siebie po przykrych przeżyciach.
O 7.30 rano dnia 27 maja 2013 wypuściliśmy go na wolność. Gołąb był z nami dokładnie 5 dni.
Cała przygoda z tym ptakiem, która może mi się już drugi raz w życiu nie przytrafić, opieka nad nim, obserwacja zachowań, próba życia w symbiozie z człowiekiem w jednym pokoju, przypomniała mi świetną książkę "Ptasiek" Williama Whartona opowiadającą o miłości do ptaków. Książkę, którą jako jedną z nielicznych przeczytałem od początku do końca, kilka razy.


 


Mruczek
Oto kilka chwil z życia kocurka moich rodziców. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości HD 1080/50i wykonałem latem 2011 i wtedy też z nich powstał dłuższy film o kocie. Wiosną 2013 postanowiłem zmontować z tego materiału krótki film o długości jednej piosenki Roda Stewarta.


 


Ptaki wodne
Ten film o ptakach wodnych nakręciłem na sosnowieckim terenie rekreacyjnym Stawiki późną jesienią 2013. Na moim filmie można zobaczyć między innymi łabędzie, różne rodzaje kaczek, mewy i inne. Film ten dedykuję mojej babci Władysławie, z którą jeszcze 2 lata temu spacerowaliśmy wokół tego stawu i obserwowaliśmy te ptaki.